Dzieci są doskonałymi obserwatorami, dostrzegają i wyczuwają nasze emocje. Dlatego ważna jest rozmowa z dzieckiem także o trudnych sprawach. Dzięki rozmowie i wspólnej zabawie możemy oswajać różne emocje- także strach. Jak rozmawiać z dziećmi o zaistniałej sytuacji? Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego przedszkole jest teraz zamknięte? Podpowiedzi przynosi dostępna bezpłatnie w PDF książeczka opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz

Internetowa publikacja może pomóc rodzicom w rozmowie z dzieckiem i wyjaśnieniu, na czym polega zagrożenie. Autorka radzi, żeby podkreślać rolę samego dziecka w zachowaniu bezpieczeństwa. W ten sposób dziecko może poczuć, że sam przyczynia się do poprawy sytuacji, staje się spokojniejszy.

https://www.medexpress.pl/uploads/files/20200315-121750-dzieci-koronawirus-poradnik.pdf

Poleca Elżbieta Dąbrowska-Stańczuk

Kategorie: Aktualności