W naszej placówce odbyły się warsztaty ekologiczne pn. NOWOCZESNA EDUKACJA EKOLOGICZNA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH, ZE SZCZEGÓLNYM NACISKIEM NA SEGREGACJĘ ODPADÓW KOMUNALNYCH I PONOWNE PRZETWORZENIE CZYLI RECYKLING, jest to projekt Spółki Ekosystem Wrocław,  który otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Warsztaty ekologiczne zostały przeprowadzone przez doświadczoną Panią Edukator ekologiczną z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu.

Celem warsztatów ekologicznych było:
-zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowej segregacji odpadów, sposobami na ograniczenie ilości powstających odpadów komunalnych oraz ich wpływie na środowisko,
-zapoznanie się z pojęciami: selektywna zbiórka, odpad – surowiec, recykling, odpad niebezpieczny, PSZOK.

Do którego pojemnika wyrzucić skoszoną trawę, co zrobić ze zużytą baterią, gdzie wrzucić karton po mleku lub po soku? Czy warto pakować kanapki w folię aluminiową? Czy na zakupy zabierać długo rozkładającą się foliową reklamówkę, a może wybrać torbę wielokrotnego użytku, którą w dodatku można samemu stworzyć. Co zrobić ze starą lodówką, pralką, mikrofalówką? Co to jest PSZOK? Dzieci dowiadują się, że odpady to nie śmieci, lecz wartościowe surowce.

Kształtowanie właściwiej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, dlatego Ekosystem dokłada wszelkich starań, aby edukację ekologiczną wprowadzać już od najmłodszych lat.

Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom ekologicznym dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,  którą to wiedzę mogą przekazać swoim rodzicom, dziadkom.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach ekologicznych. Miały okazję zagrać w ciekawe gry ekologiczne z wykorzystaniem odpadów.

Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze, dostosowane były do wieku dzieci.

Zapraszam Państwa również do odwiedzenia naszej strony https://web.facebook.com/ekolandia.edu/gdzie znajdą Państwo informacje na temat różnych projektów z zakresu edukacji ekologicznej lub po prostu ZAINSPIRUJĄ SIĘ PAŃSTWO chociażby naszymi pomocami dydaktycznymi, które mamy dostępne w naszej ofercie i które posłużą Państwu poprowadzić zajęcia ekologiczne.

 

Kategorie: Aktualności