Dziś dzień smutny bardzo mamy, bo Fiołkową Krainę na kilka lat opuszczamy. A że dwoje dzieci wesoło się tu bawiło, podziękowania usłyszeć będzie Wam miło. Mamy więc dla Was ciepłe słowa i życzenia, by spełniały się wszystkich pracowników przedszkola marzenia. Każdemu chcemy podarować coś wyjątkowego, więc posłuchajcie wierszyka tego:

Z Dobrusią podarujemy Pani Kasi pogodę majową, a Pani Gabrysi- tęczę kolorową. Mamy dla Pani Elżbietki kolorowe kredki, a Pani Bożenki zwiewne w groszki sukienki.

Pani Patce i Pani Andżeli, które Mieszko nadal gorąco wspomina, przygotujemy pyszny tort truskawkowy (i butelkę dobrego wina).

Dla Pani Dyrektor- Pani Basi- kotka, co poprawia humor, bo się ciągle łasi. Dla Pana Piotra, nauczyciela jedynego, wielki tor wyścigowy z klocków Lego.

Paniom Iwonce, Kasi, Asi i Natalii damy wielki bukiet pachnących konwalii,a Paniom Monice, Marylce, Edytce i Lili: magiczne pudełko pełne motyli. Dla Pani Basi, Ani i Grażynki, w wiklinowy koszyk włożymy słodkie malinki.

Paniom Agnieszce i Oli, co sprawdzają wiele dokumentów, życzymy samych miłych i spokojnych petentów.

I jeszcze kochane Panie Tereska, Bożenka i Grażynka- Panie Kucharki- i dla Was mamy piękne podarki: ciasto czekoladowe i fartuszki w gwiazdki, bardzo kolorowe.

Dla Pani Kasi od gimnastyki- kostium Myszki Miki, dla Pani logopedki- Beatki- zawsze pachnace kwiatki, a dla Panów Andrzeja i Romka, którzy ciągle coś naprawiają: magiczne zaklęcia, co same meble przestawiają. Dla Panów od szachów, piłki i „Małych Wspaniałych” życzymy baniek mydlanych, kolorowych całych.

Życzymy Panu od religii, który ma na imię Jurek, by na jego niebie nigdy nie było ciemnych chmurek.

Dla tych wszystkich, którzy już odeszli lub pracę zmienili, mamy kosz tulipanów, goździków i lilii.

Dla Pani Wicedyrektor- Pani Eli, która wiele lat temu z małą mamusią się bawiła, życzenia, by 100 lat w zdrowiu i szczęściu żyła. Dla niej serce wielkie i wyjątkowe;

i chyba wszystkie życzenia są już gotowe.

Było nam z Wami dobrze, było nam wesoło, lecz teraz czas przywitać się ze szkołą. Ale na długo się nie żegnamy- w końcu jeszcze jednego małego Jasińskiego mamy. Za dwa lata Gniewka Wam przyprowadzimy; byście go uczyły- pięknie poprosimy.

Wrocław, 25.06.2018 

Rodzice Dobrusi z gr. V

Ps. To My dziękujemy za piękny wiersz o Nas 🙂

Kategorie: Aktualności