W piątek zakończyliśmy bardzo bogaty w aktywności Tydzień Edukacji Globalnej. W jego ramach, poprzez Polkę mieszkającą w Gambii nawiązaliśmy kontakt z placówką edukacyjną do której uczęszcza około 30 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci między innymi oglądały zdjęcia i filmik z pozdrowieniami przesłany przez Panią Monikę czy poznawały muzykę Afryki. Powyższe zdjęcie pochodzi z tej właśnie placówki. We wspomnianej szkole brakuje dosłownie wszystkiego, a dzieci uczą się głównie powtarzając za nauczycielem – nie mają środków nawet na materiały piśmiennicze, jeden zeszyt przypada na średnio dziesięcioro dzieci (!) przez co około 50% mieszkańców Gambii nie potrafi czytać ani pisać.

W związku z tym postanowiliśmy zorganizować zbiórkę ołówków, długopisów, kredek, temperówek, gumek do mazania i zeszytów dla tych dzieci. Znalazł się także sponsor, który pokryje koszty przesyłki pocztowej, jest to firma Repromania. Zachęcamy do rozmowy z dziećmi o sytuacji w innych krajach i wspólnego włączenia się w zbiórkę. Dary można zostawiać u nauczycielek poszczególnych grup, a pieniądze na pokrycie kosztów ewentualnej drugiej paczki do puszki w holu przedszkola.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Kategorie: Aktualności